Blog

2023 Türkiye Yatırım Tavsiyeleri

Blog

Yatırım yapmak için altın ya da mevduat piyasada kararlılığı değişen, artan ve azalan bir ivme gösterirken geçtiğimiz yıllarda neredeyse sürekli artışı olan ve kar getiren tek yatırım gayrimenkul olmuştur.

2018 yılında 1 milyon 290 bin kişi daha gayrimenkul sahibi olurken en fazla yatırım yapılan kent İstanbul olmuştur. Batıkent Emlak Bizden ailesi olarak bu yıl bu rakamın 1.4 milyona ulaşacağını düşünüyoruz.

İSTANBULDA’Kİ EN KARLI SEMTLER

İstanbul’da köprülere yakın ve sahil şeridindeki yerler daha fazla kira getirisi sağlayan yerlerdir. Esenyurt ve Beylikdüzü gibi ilçeler orta ve dar gelirli vatandaşların konut sahibi olma imkanı bulunduğu semtler olarak öne çıkmakta.

KÜÇÜK YATIRIM YAPAN KAZANIYOR

Gayrimenkul sektörünün kalbi İstanbul’da atsa da Ankara, Bursa ve Balıkesir’in de çok fazla değer kazanacağını belirten Türkiye ülke başkanı Dr. Gökhan Taş yatırım için gayrimenkul almak isteyenlerin metrekaresi düşük, herkesin alabileceği dairelere dikkat çekiyor.

Batıkent Emlak Bizden ailesi olarak bizim düşüncemiz 1 milyon TL değerinde bir daire almak yerine 250 bin TL değerinde 4 daire almak daha avantajlı olacaktır. Ara kat, site içinde ve sosyal yaşamı zengin olan yerlerde satış daha kolay olacaktır. Ticari gayrimenkul, dükkan ve ofis gibi yatırımların kira getirisi fazladır.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.
Mesaj Gönder
Hoşgeldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?